Dikiş Becerisine Sahip Hanımlar Kazançlı

EV HANIMLARI DIKIŞ YAPARAK EVDE 2000 TL KAZANABILIR

Ev hanımlarına verilen 10 günlük kursun ardından evde üretim yaparak 2 bin TL kazanmak mümkün...

KONYA'da bir tekstil firması ev hanımlarına iş imkanı sunuyor. İşyerlerinin promasyon için kullandığı bez çantalardan üreten firmaçantaları ev hanımlarına kendi evlerinde yaptırıyor. Ev hanımları da verilen 10 günlük kursun ardından dikiş makinası ile evinde çanta üreterek gelir elde edebiliyor. Kadınlar aylık ürettiği ürüne göre 200 ile 2 bin TL'ye kadar para kazanabiliyor.

YETİŞMİŞ PERSONEL EKSİKLİĞİ

Tekstil firması sahibi Faruk Yılmaz 'Bu uygulamayı başlatmadan önce işyerimize gelen işçiler 10-15 gün ya da 3 ay çalışıp ayrılıyordu. Biz de kalifiye eleman sıkıntısı çekiyorduk. Bu sıkıntılardan dolayı evlerde bu uygulamayı yapmaya karar verdik. İlanlar verdik. İnsanlar başvuruda bulundu. Bir hafta içerisinde 400 kişi müracat etti. Bunların arasından gerçekten ihtiyacı ve eli yatkın olanları burada yetiştirdik ve evlerine dikiş makinelerini de verdik.'dedi.

KADINLAR EVLERİNDE PARA KAZANIYOR

Faruk Yılmaz yaptıkları uygulama ile kadınların evlerinde para kazandığını ve aile bütçelerine katkı sağladıklarını söyledi. Yılmaz 'Hayatında hiç çalışmamış veya çocuğu olduğu için gidip bir yerde çalışamayan ev kadınlarına iş imkanı sunuyoruz. Bizim sunduğumuz iş karşılığındahem evinde oturuyor hem de işini yapabiliyor. Ayrıca para kazanıyor ve kendine öz güveni oluşuyor. Eşinden veya başka bir akrabasından gelecek paraya ihtiyaç kalmadan kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Aile bütçesine katkı sağlıyor. Biz de kalifiye ve kendi yetiştirdiğimiz düzenli üretici ve ustalar yetiştirmiş oluyoruz.' diye konuştu.

2 BİN TL PARA KAZANANLAR VAR

Faruk Yılmaz 'Çanta dikme zor bir iş değil. O yüzden kadınlar kısa sürede öğreniyorlar. Biz hazır kalıpları kesilmiş halde malzemeleri veriyoruz. Onlarda dikiş işlemlerini gerçekleştiriyor. Yaptığı işe göre para alıyor. Bu da 200 TL ile 2 bin TL arasında değişiyor. Şuan 8 kadın çalışıyor. Bu sayıyı 20 veya 30'a kadar çıkartmayı hedefliyoruz.' dedi.

BOŞANMA AŞAMASINDAN DÖNENLER VAR

Faruk Yılmaz uygulanan sistemin sosyal açıdan da faydası olduğunu belirtti. Yılmaz'Bu işi yapan bir aile ilk müracatında boşanma aşamasında idi. Evde maddi sıkıntılar kavgalara dönüşmüştü. Şimdi maddi gelir sağlamaya başladı. O çaba ve uğraşı içinde kavgaya zaman kalmadı. Şimdi mutlu bir şekilde yaşıyorlar.' şeklinde konuştu.

ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM

Atöylede kurs gören 36 yaşındaki Miyase Özinal maddi durumu yerinde olmadığı için çalışmak zorunda olduğunu ifade etti. Özinal'8 gündür burada kurs görüyorum. Kursu tamamladıktan sonra dikiş makinamı alıp evime gideceğim ve çalışmaya başlayacağım. Eşim çalışmıyor ve 3 çocuğum var. Bunun için benim çalışmam gerekiyor. Ama onları eve bırakıp dışarıda çalışamıyorum. Bu iş benim için çok uygun. Evimde hem çocuklarıma bakabileceğimhem de para kazanabileceğim' dedi.

8 yorum :

 1. merhaba makaleniz hangi tarihte yayınlandı bilmiyorum ama hala eleman ihtiyacınız varsa işinizle ilgileniyorum. eşim çalışıyor fakat yetiremiyor ben evde çalışabileceğim ve bir katkıda bulunabileceğim işe bakıyorum ilgilenirseniz sevinirim. eşimin cebi 0554 913 47 11 tolga burak

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten oldukça kaliteli bir yazı olmuş. Bu denli bilgilendirici yazıları nette bulmak zor.

  YanıtlaSil
 3. iyi günler öncelikle ev hanımlarına böyle bir iş imkanı sundugunuz için tesekkür ediyorum.Ben 5 sene tekstide çalıştım.o bakımdan makına bılgım var gelip görüşmek istıyorum.

  YanıtlaSil
 4. ben konyada oturuyorum 5 yıldır evde dıkıs dıkıyorum tecrubelıyım bende calısmak ıstıyorum donersenız sevınırım

  YanıtlaSil
 5. Vermiş olduğunuz yararlı bilgiler için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir makale olmuş,emeğiniz için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. slm konyada aydınlıkta oturmaktayım eşime katkıda bulunmak için benide arasanız memnun olurum hala gecerliyse bu ilanınız..bu numaradan ulasın.05078785858 ve ek gelir olarak iş ne veriyorsanız yaparımm .lütfen dikkate alırmısınız ......

  YanıtlaSil
 8. Merhaba konyada yasiyorum dikis biliyorum cok ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim

  YanıtlaSil