SABUNCUOĞLU KİMYA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ 'DEN EVDE EK İŞ İMKANI

Dejenere olmamış , yüksek kaliteli bu ürünlerimizin bayisi olmak istermisiniz ? 
Göğsünüzü gere gere satabileceğiniz, sizi mahcup etmeyecek, fark yaratan ERA 111 Temizlik Ürünleri. 
Yüksek içerik kalitesi, yüksek konsantrasyon oranı, yeşil kimya , faklı görsel zenginlik ve müşteri temsilcimizin anlatacağı diğer hususlar....
Türkiyede her ilçeye 1 adet Ana bayilik veriyoruz. Şart yok, koşul yok, zorlama yok , üstelik sabit iş yerinizin olmasınada gerek yok. Sadece size bağlı ve sadece sizden ürün alabilen alt bayilerde oluşturabilir, bu kişilere toptan satış fiyatlarına ürün verebilirsiniz. Bu tamamen sizin insiyatifinizde...Alt üyelik , X üyelik vb gibi anlaşılabilirlikden uzak yöntemler ve modeller de yok...Network sistemleri gibi ulaşılması imkansız vaadlerle dolu, mantığa ters, ana firma haricinde kazananın olmadığı sonsuz prim sistemi vb uygulamalarda yok...
Sadece Satın ve Kazanın... Kendiniz perakende satın , evinden çalışmak, ek iş yapmak isteyen kişilere , klasik ticaret mantığında alt bayilikler verin ve onlarada toptan satış yapın. Ne Kazandığınızı bilin....

Kendi çevrenizin, eşinizin dostunuzun temizlik ürünleri ihtiyaçlarını siz karşılayın.
Ayrıca çevrenizde bulunan Okullar, Kreşler, Oteller fabrikalar, Temizlik ürünleri kullanan her işletmede ekstra hedef kitleniz olsun. Müşterilerinizin bilgilerini iletin faturayı direkt onlara keselim.Gerektiği yerlerde ürünleri direkt adreslerine gönderelim.
Müşterilerinizde sizin sayenizde kaliteli ürünleri, ara kanallar olmadan direkt üreticiden almış olsun.


Bu ürünlerde Size fark yarattıracak diğer hususlar ve detaylar için müşteri temsilcimizle iletişime geçin. 0232 210 34 34 nolu hattımızdan Bayilik Departmanımıza bağlanarak müşteri temsilcimizle iletişim sağlayabilirsiniz.
Bayi Ağı Müşteri Temsilcisi Direkt Hat: 0507 564 74 24

Eve Perde borduru - Broş işi verilir

Eve perde borduru ve broş işi verilir.
Evde ek gelir için. Buyrun beraber çalışalım...
il :SAKARYA
mail :evlereisverilir54@hotmail.com
tel:5425123700

Eve dantel işi verilir

10 günde 100gr ipi bitiren parça başı iş yapmak isteyenler bilgi alabilirler..
iletişim için mail atınız.
el_isim2007@hotmail.com

İğne oyası için yollara düşen japon yazar


İğne Oyası İçin Yollara Düşen Japon Yazar


Hüseyin Kanber - Antalya'da yaşayan Japon yazar İkumi Nonaka, yok olmak üzere olduğunu düşündüğü iğne oyaları için Türkiye'nin dört bir yanını gezerek yapılışı ve hikayeleriyle ilgili video çekimi yapıyor.

Hüseyin Kanber - Antalya'da yaşayan Japon yazar İkumi Nonaka, yok olmak üzere olduğunu düşündüğü iğne oyaları için Türkiye'nin dört bir yanını gezerek yapılışı ve hikayeleriyle ilgili video çekimi yapıyor. Nonaka, yaptığı çekimleri ülkesindeki televizyonlarda yayınlamaya planlıyor.
Yaklaşık 20 yıl önce Antalya'ya yerleşen, daha sonra Türk vatandaşı ile evlenen Japon yazar İkumi Nonaka, hemen hemen 15 yıl önce Japon geleneksel el sanatlarına benzeyen Türk iğne oyalarının ilgisini çekmesi üzerine, konu üzerinde araştırma yapmaya başladı.
Bugüne kadar Türk iğne oyalarını araştırmak için Türkiye'nin çeşitli kentlerine giden, gittiği yerlerden topladığı yüzlerce iğne oyası ile koleksiyon oluşturan Nonaka'nın çalışmaları, geçen yıl Japon dergi ve gazetelerinde yer aldı. Çalışmalarının oldukça ilgi görmesi üzerine geçen yıl Japonya'da Türk iğne oyaları üzerine birkaç kez seminer ve konferans verdi.
Nonaka, Japon kadınların ilgisini çekmesi üzerine Türk iğne oyaları üzerine video çekimi yapmaya karar verdi. Daha önce gittiği kentlere yeniden giden Nonaka, iğne oyası yapan kadınlarla görüşmeler yapıyor, oya işlemesinin detaylarıyla ilgili kadınlardan bilgi alıyor.
Son olarak İzmir'in Ödemiş ilçesine giden Japon yazar, Türkiye'nin en büyük el sanatları pazarları arasında gösterilen Ödemiş Belediyesi Kadın El Sanatları Pazarı'nda çekim yaptı. Nonaka, daha sonra ilçedeki köylerde kızların çeyiz sandığı hazırlıklarını inceledi.
-"Kızların çeyiz sandıklarında artık el örgüsü işler bulunmuyor"-
Japon yazar İkumi Nonaka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 yıldan bu yana Türk el sanatlarıyla ilgili araştırmalar yaptığını belirterek, yaptığı araştırmalar sonucunda iğne oyası konusunda en ünlü bölgelerin Bursa, İznik, Ankara'nın Nallıhan ilçesi, Mersin'in Çamlıyayla ilçesi, Hatay'ın Samandağ ilçesi ile Ödemişilçesi olduğunu tespit ettiğini söyledi.
Söz konusu kentlere defalarca giderek araştırma yaptığını anlatan Nonaka,
"Yaptığım araştırmalara göre eski dönemlerde oya işlemeciliği, kadınlar tarafından yoğun şekilde yapılıyordu. Ama son yıllarda oya işleyen kadın sayısı oldukça azaldı. Bugün iğne oyası yapımı genellikle ticari amaçla yapılıyor. Eskiden Türk kızlarının çeyizlerinde iğne oyası mutlaka bulunurken, bugün gittiğim köylerdeki kızların çeyiz sandıklarında iğne oyası veya emek verilmiş bir el örgüsü pek göremedim. Genç kızlar artık bu işi pek yapmıyor. Maalesef bu kültür çok uzun süre geçmeden yok olacak gibi görünüyor" dedi.
Nonaka, ince bir çalışma gerektiren Türk iğne oyasının Japon geleneksel el sanatlarına benzediği içinJaponya'da oldukça ilgi çektiğini dile getirerek,
"Türkiye'de yaptığım araştırmalar, geçen yıl Japonya'nın ünlü el işi dergisi Keitodama ile ekonomi gazetesi Nihon Keizai'de yer aldı. Araştırmalarının yayınlanmasının ardından ülkemde konferans ve seminerler verdim" diye konuştu.
Daha önceki araştırmaları sırasında video çekimi yapmadığını, ancak iğne oyalarının Japonya'da gördüğü ilgi üzerine video çekimi de yapmaya karar verdiğini ifade eden Nonaka, şunları söyledi:
"Bunun için daha önceden gezdiğim bölgeleri yeniden gezerek bu işi yapan kişiler varken video çekimleri yapıyorum. Gittiğim yerlerde özellikle iğne oya yapan yaşlı kadınları bularak görüşüyorum. Titizlik isteyen ince el sanatını nasıl yaptıklarıyla ilgili bilgiler alıyorum. Bu sanatın incelikleriyle ilgili çekimler yapıyorum. İlk fırsatta da bu çekimleri program veya film şeklinde Japon halkının ilgisine sunacağım."
-Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ile röportaj yaptı-
Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ile de röportaj yapan İkumi Nonaka, Ödemiş'teki el sanatlarından çok etkilendiğini belirtti.
Türkiye'nin birçok bölgesinde oya yapım merkezlerini gezdiğini, ancak Ödemiş'in iğne oyalarının hem çok eski, hem de ipekten yapılmaları nedeniyle çok daha ilgi çekici olduklarını vurgulayan Nonaka, "Ancak bu güzel kültür bu bölgede de yok olmaya başlamış. Bunun önüne geçilmesini ve bu kültürün yeniden canlandırılmasını diliyorum" diye konuştu.
Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin de, sanayileşmeyle geleneksel el sanatlarının giderek azaldığını söyledi. Bunun doğal bir süreç olduğunu ifade eden Keskin, yok olmaya başlayan bu sanatın hafızalarda kalması, unutulmaması için Yıldız Kent Müzesi'nde oluşturdukları özel bir odada, el sanatları ve yöredeki diğer kültürel birikimleri bir araya getirdiklerini, bu şekilde bu sanatların unutulmamasına çalıştıklarını söyledi.
Müzedeki bölümde son yıllarda yapılan örneklerin yanı sıra hemen hemen 150 yıl önceki oya örneklerinin de bulunduğunu bildiren Keskin, "Oyaların yeniden üretilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Türkiye genelinde iğne oyacılığını canlandırmak istiyoruz" dedi.
Japon yazar İkumi Nonaka'ya Türk iğne oyalarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Keskin, "Yok olmaya yüz tutan sanatımızı canlandırmak için gösterdiğiniz çabalar, özellikle kültürümüzü tanıtmak için yaptıklarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yayıncı: Tuncer Çetinkaya - Antalya

Almanca Dergiler -Zeitscriften


Evde çalışan kadınlara yönelik almanca yayınlanan aylık kadın dergilerine göz atmanızı ve değişik fikir ve önerileri işinize yarayabilir düşüncesiyle paylaşmak istedim. STERN


 Almanca kelime öğrenmek yardımcı olabilir iyi bir web sitesi


Almanya'da çok popüler olan kadın dergisi

Elle 

Alman moda dergisi 

Popüler bir Alman kadın dergisi. "Meine Freundin sagt mir alles

Almanca-word.com

Alman kültürü ve olaylarla ilgili İngilizce bir dergi (Almanca ile). Indirilebilir bir PDF dosyası olarak da mevcuttur çevrimiçi


Haus+Garten
Almanya'nın önde gelen ev ve bahçe dergisi dir. incelerken çok zevk alacağınız süper bir kaynak.görmeye değer..

Kina Dergi

Bir ayda iki dille yayınlanan ve çoçuklara almanca öğrenmede çok yardımcı ve faydalı bir dergidir.


DİKİŞ DERGİLERİ


DİKİŞ DERGİLERİ


EVDE DIKIŞ DIKERKEN SIZE FAYDA SAĞLAYACAK DERGILERi paylaşmak istedim.


MAINS & MERVEILLES


MAGIC PATCH


BEAD STYLE


Halı 

Sewing and Cutting

Diana moden dikiş

Patrones 


Burda 

Ottobre 

Modellina

EVDE EK İŞ YAPAN BAYANLARA FAYDA SAĞLAYACAK DERGİLER Kadın  Dergileri


Burda         
Elle  

Frau im Spiegel
Imra'a
Allegra
 Brigitte EMMA
Harper's Bazaar USA
More Kanada Hobi ve Beceri 

Dergileri


Bilişim ve Teknoloji
Dergileri

Mutfak ve Yemek Kültürü DergileriTUPPERWARE EVDE EK İŞ İMKANI SAĞLIYOR


TUPPERWARE EVDE EK İŞ İMKANI SAĞLIYOR


Tupperware ile kendi işinizin sahibi olabilir, aile bütçesine katkıda bulunurken çalışma saatlerinizi istediğiniz gibi düzenleyebilir, sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz.
Siz de Tupperware danışmanı olup hayatınızda yepyeni bir sayfa açmak istiyorsanız "Buraya" tıklayarak, size en yakın distribütörümüz ile iletişime geçebilir, çok kolay bir şekilde Tupperware danışmanı olabilirsiniz.EVDE İŞ İMKANI GÜMÜŞYILDIZI KATALOGLA ÜRÜN SATIŞ İŞİ VERİLİR

KENDİ İŞİNİZİN SAHİBİ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hepimizin ihtiyacı olan başta pijamalar, sütyenler, külotlar, atletler ve korseler ile erkek ve çocuk iç giyim ürünlerini katalogdan satarak para kazanmaya ne dersiniz?

 

Kime Satacağım?

Başta kendiniz olmak üzere toplumun her kesiminden herkes sizin potansiyel müşteriniz. Çünkü, iç giyim ve çorap hepimizin temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Unutmayın,

kendi ihtiyaçlarınızı çok ama çok ucuza giderebileceksiniz.

Kimler Satıcı Olabilir? Ne Kazanacağım?

Ev hanımları, emekliler, memurlar, çalışanlar, öğrenciler ve ailesine ya da kendi bütçesine ek gelir sağlamak isteyenler. Kısaca ben bu işten para kazanmak istiyorum diyen

herkes.

Az bir zaman ayırarak cep harçlığınızı kazanabilir, mutfağınızın ihtiyaçlarını giderebilir, çocuklarınızın servis giderini karşılayabilirsiniz. Biraz daha fazla zaman ayırarak

kiranızı hatta ev/araba taksitinizi bile ödeyebilirsiniz.
İLETİŞİM İÇİN :TEL: 0216 484 62 55
GÜMÜŞ YILDIZI İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.
Şehit İrfan Sk. No:8 Akbaba Köyü
BEYKOZ / İSTANBUL

İSTANBUL-EVDE YAPRAK SARMASI İŞİ VERİLİR

İSTANBUL MECİDİYEKÖY GÜLBAĞ BÖLGESİNDE KENDİ EVİNDE SARMA SARABİLECEK 
TİTİZ EV HANIMLARI ARANIYOR
İLETİŞİM İÇİN : 0534 563 32 07

MAİL: filiz_karakoyun@hotmail.com

İSTANBUL-EVDE MANTI YAPIMI İŞİ VERİLİR

İSTANBUL MECİDİYEKÖY GÜLBAĞ BÖLGESİNDE KENDİ EVİNDE MANTI KAPATIP 
SARMA SARABİLECEK TİTİZ EV HANIMLARI ARANIYOR
İLETİŞİM İÇİN 0534 563 32 07

MAİL :filiz_karakoyun@hotmail.com

MERSİN KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği KA-DER Mersin Temsilciliği 
Mersin Temsilcisi: Ayşe Müzeyyen DEMİR    
Adres: Fatih Mah. Fındıkpınarı Cad. Çamkoru Sit. No:9 Kuyuluk/MERSİN
Tel: (324) 357 11 17 (Ev Tel)        Faks: (324)321 83 20

ADIYAMAN-KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

KADIN KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPAN OLUŞUMLAR 
Adıyaman Kalkınma Platformu (AKALP) 
Başkan: Zeki DİŞKAYA       
Adres: Hastane Cad. Turgut Reis Mah. Mahalli İdareler İşhanı Kat:1 No:1
Tel: (416) 216 69 99

VAN KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Van Kadın Derneği (VAKAD) 
Başkan: Müjgan GÜNERİ        
Adres: Sıhke cad. Yüzüncüyıl İşmerkezi A Blok Kat:2 No:49 /VAN            
e-posta: vankadindernegi@hotmail.com       
web-sitesi: www.vakad.org   Tel: (432) 214 90 15     Faks: (412) 214 90 15

DİYABAKIR-KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Kadın Merkezi (KA-MER) 
Başkan: Nebahat AKKOÇ        
Adres: Ali Emiri 3. sok. Es-şal Apt. Yenişehir/DİYARBAKIR        
Tel: (412) 228 10 530       Faks: (412) 224 23 19 (412) 2281 0530
e-posta: d.kamer@superonline.com  

MALATYA-KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Işık Kadınlar Meclisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı: Aysel ÇELİKYAY
Adres: Akpınar Mah. Cezmi Kartay Cad. Kaysıcı İş Merkezi 33/5 MALATYA
Tel: (422) 322 24 84 Faks: (422) 321 34 18
e-posta: celikyayaysel@hotmail.commltcag@hotmail.com

ELAZIĞ-KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI


Doğu Kadınlarını Bilinçlendirme ve Kalkındırma Derneği
Başkan: Nilgün AYDIN         
Adres: Nailbey Mah. Akın Sokak No:10/2 ELAZIĞ
Tel: 0424 233 22 61/0531 669 32 30

GÖYNÜK-BOLU KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Göynük Kadınlarını Kalkındırma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 
Başkan: Sibel ALCAN       
Adres:Yenice Mah. Selim Çapar Cad. 6/2 Göynük/BOLU
e-mail:goynukdernegi14@hotmail.com Web: www.goynukkadinlaridernegi.com
Tel: (534) 390 60 69 

SİLİFKE -KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Silifke Girişimci Kadınlar Derneği
Başkan: Yeşim ALTUN
Tel: 0 324 714 03 81
e-posta: silifkegirisimcibayanlar@hotmail.com

Ev Hanımları Dayanışma ve Kalkındırma Derneği (The Association for Housewives Solidarity and Development)

Ev Hanımları Dayanışma ve Kalkındırma Derneği (The Association for Housewives Solidarity and Development) 
Başkan: Sema Turan YAPICI         
Adres: Gürselpaşa Mah. 75048 Sokak Zeytin Sitesi 118/2 b. Blok Kat:6/14 Seyhan/ADANA 
e-mail: evkad01@gmail.com evkaf01@hotmail.com 
Tel: (322) 262 05 62 Faks: (322) 458 12 42 

BURSA KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI


Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Kadın Girişimciler Komisyonu
Başkan: Dilek ATAYGELDİ
Tel: (224) 211 30 34

ADANA -KADINA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI


DERNEKLER
Adana Girişimcilik, İstihdam ve Kadın Eğitimi Derneği (AGİDER)
Başkan: Ferdane BAYILDIRAN
Adres: Mahfesığmaz Mah. 79065 Sok. No: 5/A (Teksa Sitesi Altı) Çukurova/ADANA
Web: www.adanaagider.com
Tel: (322) 235 78 79 Faks: (322) 235 59 03

Adana İşkadınları Derneği
Başkan: Ferdane BAŞYILDIRAN
Adres: Cemalpaşa Mah. Toroslar Cad. Çiğdem Apt. Kat:15/9
Tel-Faks: (322) 454 36 81
Web: www.adanaiskad.com E-mail: iskad99@hotmail.com
Adana Kadın Danışma Merkezi
Başkan: Münire DAĞ
Adres: Reşatbey Mah. Ordu Cad. Ergül Apt. Kat: 1 No: 3 Seyhan/ADANA
E-posta: munire_dag@mynet.com
Tel ve Faks: 0 (322) 453 53 50

İZMİR KADINLARA ÖZEL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

DERNEKLER

Aktif Emekli Kadınlar Derneği Genel Merkezi 
İzmir Başkanı: Müesser TURFAN    
Adres: 1710. Sokak no:26 Karşıyaka/İZMİR        
Tel: (232) 3693811 Faks: (232) 3693811

Girişimci Kadın Derneği (GİRKADE) 
Başkan: Emel DENİZASLANI          
Adres: 848 Sok. No. 80 Kat:2/201 Dr. Şevki Uğur İşhanı Kemeraltı - İZMİR
e-mail: girkade@gmail.com
Tel: (232) 4468544-4363963 Faks: (232) 436 39 58

İzmir Ev Kadınları Turistik El Sanatları Derneği 
Başkan: Hatice ÇİZMECİ      
Adres: 871 Sok. Kızlarağası Hanı No: 38 Konak/İZMİR    
Tel: (232) 446 47 27-425 87 44 Faks: (232) 446 47 27-425 87 44

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği 
Başkan: Ümran BARADAN   
Adres: 1382 Sk.37/13 Lozan Apt. Alsancak / İZMİR 
web: www.aboutiwsa.com e-mail: ubaradan@aboutiwsa.com info@aboutiwsa.com
Tel: (232) 421 62 40-464 24 44 Faks: (232) 464 24 44

VAKIFLAR

Haççe Kadın Çağdaş Eğitim Kültür Vakfı 
Başkan: Behice ERYIL         
Adres: M.Kemal Caddesi Süsler Apt. No:14/16 35040 Bornova/İZMİR
e-mail: haccekadin@mynet.com
Tel: (232)388 24 25 Faks: (232) 388 30 06

DİĞER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Bornova Belediyesi Kadın Danışma Merkezi (Bornova Municipalty Women Consultation Center) 
Başkan: Sırrı AYDOĞDU 
Psikolog: Hanife KAHRAMAN 
Adres: 454 Sk. No:29 Çamdibi/İZMİR       
Tel: (232) 461 47 94 Faks: (232)461 47 94